Google Tercümanı sonunda Türkçe..

On 02 Şubat 2009 by Altan

Bugüne kadar anlamadığım, hâttâ alfabesini bile tanımadığım bir sürü dilde yazılmış yazıları, siteleri anlayabilmek adına kullandığım ve hasretle Türkçe’sini beklediğim Google Translate servisi sonunda açılmış..

Kendi sitem üzerinde test ettim ki, henüz pek başarılı değil.. Hatta kendi yazılarınızı bir okuyun derim bir başka dilde, oldukça komik olduğu da söylenebilir.. :) Ama yermek yerine Google’a teşekkür edip kendisi ile gurur duyduğumu belirtmek istedim..
Ben kendi adıma gördüğüm Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye çevirilerde daha doğrusunu önerme fonksiyonunu kullanarak gelişimine katkıda bulunabilirim bile..

Çok hoşuma gitti, yan menüye bir de otomatik çevirici ekledim, pek estetik durmuyor ama şimdilik idare eder heralde.. :)

Siz de deneyin, kullanın, kullandırın diye haber vereyim dedim.. :)

Görüşmek üzere…

2 Responses to “Google Tercümanı sonunda Türkçe..”

  • Bu oyuncakla çok bir gün geçirdiğimi söylemeliyim, özellikle deyim ve atasözlerinde çok komik şeyler ortaya çıkıyor. Demedi demeyin ,alın elinize deyimler sözlüğü açın rastgele bir yeri çevirin, gülmekten ölün :)

Trackbacks & Pings

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>